:      

 NIMA NIMA

NĪMA MAC rīko mācību kursu specialitātē "NEKUSTA ĪPAŠUMA SPECIĀLISTS . Interesentus lūdzam aizpildīt un nosūtīt pa e- pastu nima1sv@yahoo.com "Pieteikuma anketu". Vairāk skat. nodaļu NĪMA MAC. Mēs ar jums noteikti sazināsimies.. Apmeklejiet Regulāros Seminārus un Kursus: Seminārs"Dzīvokļa īpašuma likums" A)Nekustamā īpašuma tirdzniecība; B)Nekustamā īpašuma vērtēšana; C)Dzīvojamo māju pārvaldīsana un apsaimniekošana; D)Nekustamā īpašuma speciālists. Pilnu informāciju Par A), B) C) un D) programmām Skat. NODAĻA NĪMA MAC "NI Tirdzniecības speciālists"Rambler's Top100
FIABCI - ?

Vai ir racionāli un prestiži būt par FIABCI biedru?

Kad dzirdu par Starptautiskās nekustamā īpašuma federācijas - FIABCI (mītnes valsts Francija) aktivitātēm, prātā nāk pārdomas, gan par šīs, pasaulē plaši pazīstamās, organizācijas ārējo spožumu, kas balstās uz to, ka daļa no FIABCI biedriem pārstāv pasaules nekustamā īpašuma profesionāļu eliti un iestāšanās šajā organizācijā, daudzu jauno nekustamā īpašuma tirgus jauncensoņu acīs, dod pārliecību par iekļūšanu šajā elitārajā sabiedrībā. Kas, kā izrādās, ir maldīga.

Ilggadīgā pieredze būt FIABCI biedru skaitā, dod mums tiesības to apgalvot, jo mēs piedzīvojām vairākas vilšanās un uz FIABCI likto cerību nepiepildīšanos. Pirmkārt, aiz ārējā spožuma, kas galvenokārt tiek uzturēts ar plaši izreklamētu un vērienīgu starptautisko konferenču rīkošanu, kas prasa arī vērienīgus izdevumus. Neskatoties uz to, ka visi starptautiskie pasākumi ir maksas un kalpo kā organizācijas papildus bizness, biedru naudas maksājumi tomēr arī ir vērienīgi - atbilst elitāra kluba normām.

Protams, atbilstoši maksājumu apjomam, biedriem būtu jāsaņem arī atbilstoša un konkrēta atdeve no organizācijas. Atdeve, gan garo gadu gaitā izpaudās, tikai faktā - būt šīs organizācijas biedru rindās. Mēs labprāt uzklausīsim tos biedrus, kas mūs pārliecinās par pretējo un apliecinās, ka viņi ir guvuši papildus ienākumus no tā, ka ir šis organizācijas biedri un šie ienākumi pārsniedz gadu gaitā iemaksāto biedru naudas apjomu.

Kā jau iepriekš minēju, pēc savas būtības visi pasākumi un iespējas, ko piedāvā FIABCI, ir dārgi, vadoties no tā, ka par prestižu ir jāmaksā un jo lielāks prestižs jo dārgāk. Par to varat pārliecināties ieskatoties FIABCI mājas lapā (www.fiabci.com) . Bez tam, visus šos pasākumus un tikai par mazliet lielāku maksu, var apmeklēt un tajos piedalīties arī visas citas personas, kuras nav FIABCI biedri! Tāda jautājuma nostādne savā būtībā noniecina biedra statusu.

Rodas pamatots jautājums - vai ir racionāli prestiži būt par šīs organizācijas biedru?

Vilšanos izsauca arī FIABCI piedāvātais un organizētais mācību process - pareizāk gan apmācības trūkums, kā dēļ mēs uzskatījām par nepieciešamu 1999.gadā nodibināt FIABCI nodaļu Latvijā.

Vēl vienu un būtisku vilšanos izraisīja gadījums, kas mūs galīgi nošokēja un pilnībā izmainīja mūsu priekšstatu par Rietumeiropas amatpersonām un organizāciju, ko tās pārstāv, kā arī lika mums izdarīt visai bēdīgu secinājumu, ka Rietumeiropas amatpersonai ir visas tās pašas cilvēciskās vājības, kas piemīt postpadomju amatpersonām mūsu valstī, kas nupat ir ieguvusi savu patstāvību un reāli iekļāvusies Rietumeiropas sastāvā.

Izrādījās, ka, neskatoties uz FIABCI šķietamo prestižu un Ētikas kodeksa normām par godīgumu un biznesa ētikas stingru ievērošanu, dažas šīs organizācijas vadošās amatpersonas (šodien gan laikam bijušās, kas nemaina lietas būtību), bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem, bija spējīgas pārkāpt organizācijas statūtus un ētikas kodeksa normas.

Pārkāpums izpaudās faktā, kad FIABCI amatpersonas, rupji pārkāpjot FIABCI Statūtus (skat. www.fiabci.com STATUTES, Artickle 9 Functions of the Chapters) un pretēji tam, ka jaunus biedrus, valstī, kurā ir izveidota FIABCI nodaļa, uzņem tikai un vienīgi šī nodaļa, slēpjot no mums, apzināti sagrozot finanšu un citus FIACI dokumentus, pretlikumīgi šo normu pārkāpa.

Šajā sakarībā, gan ir jāatzīmē, ka šis, mūs šokējošais, pārkāpums, lepnības un elitārisma jūtu velniņa skubināts, notika ne bez vairāku mūsu Latvijas nekustamā īpašuma organizāciju vadītāju vēlmes, kuriem, neskatoties uz šo organizāciju ētikas kodeksiem, kas ir pilni ar skanīgām frāzēm par godīgumu un biznesa ētikas ievērošanu, lepnība un dziņa pēc ārējā spožuma lika šīs normas aizmirst.

Bēdīgi, bet fakts, ka visu to es esmu spiests atcerēties tieši tagad, kārtējā FIACI kongresa priekšvakarā, kas tiek organizēts ar nekustamā īpašuma biedrības LANĪDA aktīvu līdzdalību.

Ir prestiži vai nav būt un kļūt par šīs organizāciju biedru, es atstāju katra paša ziņā. Biedrība NĪMA, kā arī praktiski visi FIABCI-Latvia (1999.-2005.g.g.) toreizējā sastāva biedri (sk. http://www.nima.lv/index.php?pid=0219) uzskatīja, ka turpmāk būt par biedru organizācijā bez noteikumiem ir apkaunojoši, oficiālajā avīzē Latvijas Vēstnesis publiski izteica FIABCI savu neuzticību un no tāda elitāra goda atteicās.

NĪMA valdes priekšsēdētājs

pirmais, likumīgi nodibinātās FIABCI nodaļas Latvijā dibinātājs un vadītājs 1999.-2005.g.g.

Dr.Sc.ing Raitis Kalniņš<<


  2002 BIEDRĪBA NIMA/NĪMA MAC. .
..: 29105545
E-MAIL: nima1sv@yahoo.com
 
   - : 4105534   


Rambler's Top100
Top.LV