Jaunumi  :      

NĪMA informēNĪMA informē
NĪMA Ziņojumi biedriemNĪMA Ziņojumi biedriem
NĪMA MAC piedāvā piecu nedēļu mācību sesiju specialitātē "NEKUSTA ĪPAŠUMA SPECIĀLISTS . Interesentus lūdzam aizpildīt, iun nosūtīt pa e- pastu nima1sv@yahoo.com "Pieteikuma anketu". Vairāk skat. nodaļu NĪMA MAC. Mēs ar jums noteikti sazināsimies.. Apmeklejiet Regulāros Seminārus un Kursus: Seminārs"Dzīvokļa īpašuma likums" A)Nekustamā īpašuma tirdzniecība; B)Nekustamā īpašuma vērtēšana; C)Dzīvojamo māju pārvaldīsana un apsaimniekošana; D)Nekustamā īpašuma speciālists. Pilnu informāciju Par A), B) C) un D) programmām Skat. NODAĻA NĪMA MAC "NI Tirdzniecības speciālists"
Pieteikuma anketa

Mūsu partnieri


Rambler's Top100
Mazās firmas - NĪ tirgus kodols

Cienījamie NĪMA mākleri un aģenti!

 

Atskatoties uz mūsu pastāvēšanas un profesionālās tapšanas 10 gadi, it īpaši gribu atzīmēt NĪMA speciālistu profesionālās izglītības līmeņa izaugsmi šajos pirmajos, mūsu pastāvēšanas, gados un to, ka  tas praktiski atbilst Eiropas līmenim.

Šodien telefoniskās sarunās ar nekustamā īpašuma NĪ tirgus darījuma mākleriem es pēc dažiem jautājumiem viennozīmīgi nosaku, ka runāju ar NĪMA mākleri, galvenokārt pēc tā, ka atšķirībā no visiem citiem, viņu atbildēs ir jūtams ievērojami labāks šis profesionālās izglītības  līmenis.

To, ka NĪMA mākleru izglītības līmenis praktiski atbilst Eiropas līmenim, es pārliecinājos šogad, apbraukājot lielāko daļu Eiropas valstis, gan sarunās ar šo valstu mākleriem, gan sarunās ar mācību iestāžu pasniedzējiem, gan iepazīstoties ar jaunāko literatūru par NĪ tirgu. 

Iepazīstoties ar NĪ speciālistu izglītības līmeni pasaulē, var izdarīt, diezgan maziepriecinošu secinājumu, ka tā Latvijas NĪ tirgus starpnieku daļa, kurai nav profesionālās izglītības, bet ir tikai liela praktiska darba pieredze, būtībā atbilst tikai aģenta (sales person) līmenim. 

Šodien korporācijas NĪMA mākleri veido galveno Latvijas NĪ tirgus profesionālo kodolu.

Bieži vien, no firmu puses, dzirdam apgalvojumus, ka darījuma kvalitāte ir labāka firmā, nekā pie individuālā māklera.

Šāds apgalvojums ir pilnībā aplams, ja runa ir par korporācijas NĪMA mākleriem, kuru liela daļa veic savu komercdarbību mazo vai vidējo uzņēmumu formā t.i. individuālā komersanta (IK) vai nelielas komercsabiedrības formā. Svarīgi ir saprast, ka ne jau “firma”  garantē profesionālisma līmeni, bet gan konkrētie cilvēki, kuri šajā firmā strādā un veic darījumus.

Šāda rakstura apgalvojumos izskan lielo komercsabiedrību centieni izveidot un nodrošināt savu monopolstāvokli Latvijas tirgū un  šīm sabiedrībām galvenais ir novākt savus konkurentus neatkarīgi no tā vai tas ir NĪMA vai “melnais” kaktu mākleris. Ja paskatīsimies patiesībai acīs, tad varēsim secināt, ka lielajās komercfirmās pamatā darījumus veic cilvēki, kuriem tāpat kā melnajiem mākleriem, nav nekādas speciālās profesionālās izglītības, bet ir tikai praktiskā darba pieredze.

Tāpēc mēs nevaram pieļaut, ka šodien lielās komercsabiedrības cīņā pret melnajiem mākleriem iznīcinātu arī Latvijas NĪ tirgus patiesos profesionāļus, tos uz kuriem varam likt cerības, ka Latvijā kādreiz būs patiesi kulturāls  NĪ tirgus, bet kuri šodien cīņā divās frontēs (ar firmām un melnajiem) par savu ekonomisko izdzīvošanu ir bieži vien spiesti strādāt nekulturāli. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka likums gan par komercdarbību, gan konkurences likums u.c. nepieļauj nekādu ekonomiskās darbības diskrimināciju atkarībā no sabiedrības kapitāla lieluma.

Varu atzīmēt vienu ļoti interesantu likumsakarību, kas ir vērojama visā pasaulē un kas droši vien ir par pamatu “lielo firmu” nepatikai pret “mazajām”, mazās viennozīmīgi kopējā apgrozījuma ziņā pārspēj “lielās”. Mazo spēja labāk un efektīvāk organizēt savu darbību dod zināmas priekšrocības konkurences cīņā tirgū. Lielie savukārt cenšas izmantot jebkuru iespēju, lai tirgu pārdalītu savā labā.

Tāpēc mēs nekādā ziņā nedrīkstam padoties sakāvnieciskajām tendencēm, kā piem. “Nu, ja jau viņi (lielo firmu vadītāji) tā ir nolēmuši tad tā arī būs...” mūsu pusē ir viens no demokrātiskās sabiedrības galvenajiem ieročiem – likums.

Jo tur kur beidzas likums sākas tirānija un tā ir pretrunā, gan likumam, gan arī cilvēku veselajam saprātam.

Man ir prieks Jums paziņot, ka pēc gada ilgām sarunām beidzot tiek gatavota trīspusēja vienošanās par līguma parakstīšanu starp asociācijām un “Mājokļu aģentūru”, pamatojoties uz mūsu piedāvāto sertifikācijas shēmu (“2003.g.12.novembrī “LV” Nr.45 pielikumā “Privatizācija.Zeme.NĪ”). Lasiet arī sertifikācijas procesa jaunumus mūsu saita  www.nima.lv nodaļā “Jaunumi”-“Jaunumi mākleriem”.

 

Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno 2005. gadu jums un jūsu klientiem!

 

Raitis Kalniņš

NĪMA prezidents

Rīga, 2004-12-16

 

 << Atpakaļ


  © 2002 Biedrība NĪMA/NĪMA MAC VISAS TIESĪBAS AIZSARGĀTAS
MOB.TĀLR: 29105545
E-pasts: nima1sv@yahoo.com
 
   Apmeklētāju skaits: 4744064   


Rambler's Top100